אני בת, תמיד הייתי, תמיד אהיה

סיפורה של המוזיקאית סאמר לוק, שגדלה במשפחה נוצרית דתית בהונג קונג, למדה בקולג’ דתי בארה”ב ויצאה מהארון כטרנסג’נדרית, לקראת ביקורה בישראל במסגרת משלחת מנהיגים צעירים של ארגון A wider bridge

339f92f500000578-3563794-restricted_singer_and_student_summer_luk_pictured_in_her_music_v-a-8_1461868995362

המוסיקאית הטרנסית סאמר לוק, 22, באה ממשפחה נוצרית דתית בהונג קונג ועכשיו גרה בניו יורק. רק סיימה את ההתמחות שלה בארגון הגאה הגדול ביותר באמריקה, GLAAD, והשבוע תגיע עם קבוצת מנהיגים לטיול בישראל של הארגון הפרו-ישראלי הגאה A WIDER BRIDGE. במסגרת הטיול בארץ, סאמר תבקר באתרים תיירותים בולטים בישראל ותפגש עם נציגי קהילות הלהטב”ק הישראלים.

“תמיד היה לי עניין להגיע לישראל, בגלל שגדלתי בבית נוצרי דתי ושמעתי הרבה סיפורים על ירושלים,” מספרת סאמר, “יחד עם זאת, כאשה טרנסית אני כל הזמן מתעניינת בקידום קבלה ושוויון לקהילה שלי, והטיול הזה הוצג לי כהזדמנות להרחיב אופקים ולהכיר להטב”קים מתרבות אחרת, ולהבין את המאבקים שלהם.”

הרומן עם ווידר ברידג’ החל בחודש אוגוסט האחרון, כשסאמר הגיעה לאירוע של הארגון בניו יורק, שם פגשה את אלישע אלכסנדר, מנהל ארגון “מעברים: שינוי בר קיימא לקהילה הטרנסית”, ושלושה בני נוער מהקהילה הטרנסג’נדרית שהגיעו עימו.

“נפעמתי לראות ילדים צעירים יותר ממני מדברים על זכויות לקהילה הטרנסית ועל חשיבות המרחב הבטוח, על שוויון, ועל הגברת מודעות לאתגרים של הקהילה הטרנסית”, אומרת לוק, “הפגישה עם אלישע היתה מעוררת השראה עבורי, כי זה גרם לי להבין איך הוא מקדיש את חייו כדי לגרום לחיים של טרנסג’נדרים רבים בישראל להיות טובים יותר. אני מקווה לפגוש אותו שוב כשאהיה בישראל. אני בטוחה שהחוויה שלי בישראל והפגישות שלי עם חברי קהילה משם ירחיבו את ידע שלי על המאבק הטרנסי ברחבי העולם, ואני מחכה בקוצר רוח להביא את כל מה שאלמד בארץ ישראל חזרה לארה”ב”. המשיכו לקרוא באתר וודג׳